bilgi ve eglence forumu anasayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPOR HABERLERİ

2 posters

SPOR HABERLERİ Empty SPOR HABERLERİ

Mesaj  şheqerr Ptsi Haz. 09, 2008 1:07 am

SPOR HABERLERİ 7221

Teknik Direktör'de artik sona dogru ...

Uzun süredir arayislarini sürdüren Galatasaray artik yeni Hocasini buldu. Edinilen bilgilere göre Alain Perrin cok yakinda Aslan oluyor.

Yarın büyük olasılıkla Galatasaray Spor Kulübü baskanı Adnan Polat Alaın Perrin ismini kamuoyuna duyurmayı planlıyor...

Ayrıntılar Gstv'De

Kaynak:GstvNet
şheqerr
şheqerr
forumun bitanesi
forumun bitanesi

SPOR HABERLERİ Empty Geri: SPOR HABERLERİ

Mesaj  şheqerr Ptsi Haz. 09, 2008 1:08 am

Galatasarayın Bağımsız Taraftar Oluşumu OLarak Adlandırılan "ultrAslan" Taraftar Gurubu Şampiyonluğu Dev Bir Kutlamayla Devam Ettirdi.

Kutlama 6 Haziran Günü Saat 20:30 Da Başlayıp İlerleyen Saatlerde Devam Etti.

Geceye Yaklaşık 2000 Galatasaray Taraftarı Katılırken Başkan Adnan Polat ve Adnan Sezgin De Kutlamaya Katıldı.

Ayrıca Galatasaray Basketbol Dünyasından Bazı İsimler Gecedeydi.Taraftarlar Tezahüratlar Yapıp Meşaleler Yakarak Şampiyonluğu Doyasıya Kutladı.

Kutlama Resimleri

www.ultrAslan.com
şheqerr
şheqerr
forumun bitanesi
forumun bitanesi

Mesaj  şheqerr Ptsi Haz. 09, 2008 1:09 am

SPOR HABERLERİ Icon_minipostTarih: Cum May 30, 2008 8:50 pm İleti konusu: KRAL KAL!SPOR HABERLERİ Icon_quote

“Hakan ŞÜKÜR´e ömür boyu hizmet mukavelesi” İmza Kampanyası

Büyük Başkan Adnan POLAT
Sayın Teknik Heyet
Büyük Galatasaray Taraftarı

Hakan ŞÜKÜR nereye??
Hakan ŞÜKÜRün mukavelesi bu yıl itibari ile doluyor...Ve yönetim bir daha kontrat önermezse Hakan ŞÜKÜR gidiyor... Şuanda takımda gençleştirme organizasyonu yapılıyor ve yeni yeni gençler geliyor; bu gençlere Galatasaraylılık ruhunu, abiliğini verecek Hakan ŞÜkür gidiyor... Galatasaray ruhsuz, başıboş kalıyor...

SÖZÜMÜZ HAKAN ŞÜKÜR´e!!
Demek bugünlerde gelecekti, demek bunlarıda konuşacaktık ha Kral.. Demek ayrılık sinyalleri veren konuşmalarda yapacaktın! Hani biz varız ya, o muhteşem Galatasaray taraftarı hah işte onlar arkanda KRAL ... Onlar daima seninle birlikte olacaklar. Ama sen diyorsan ki ben gidiyorum arkadaş, bundan sonra Galatasaray´da işim olmaz diye işte bilki o zaman karşındayız... Biliyoruz ki Galatasaray´ın kötülüğünü asla istemezsin, şimdi Galatasaray´ın ihtiyacı var Kral... İster futbolcu olarak ister antrenör olarak seni kaybetmeye gücü yok KRAL...Bu gençleşen takımın senin abiliğine ihtiyacı var KRAL... Bu taraftar senin kalmak istediğine yürekten inanıyor, eğer sende istiyorsan seni kimse Galatasaray´dan gönderemez!!! Kim gönderiyormuş çıksın karşımıza kontrat dolum tarihi 1 Hazirana kadar hedef 100.000 imza, kim gönderiyorsa çıksın 100.000 kişinin karşısına BU TAKIMIN SANA İHTİYACI VAR KRAL BİR YERE GİDEMEZSİN!!!

Olacaklara göz yummayın!..
Hakan ŞÜKÜR'ün takımdan ne şekilde olursa olsun takımdan ayrılmasıyla Galatasaray kaosa sürüklenecektir.Bugüne kadar değerini bilmediğimiz diğer isimler gibi Bülent KORKMAZlar gibi, Hakan ÜNSALlar gibi, Ergün PEMBEler gibi olacak...Onlar yıllarını verdiler bu takıma, bu takımı onlar zirveye taşıdılar yürekleri ile oynadılar, ayakları ile değil...Neden mi; Çünkü onlar Galatasaraylıydılar, Galatasaray'a yürekten bağlıydılar.Ama sonunda ne oldu UNUTULDULAR!...

Hakan ŞÜKÜR kalmak istiyor!..
Hakan ŞÜKÜR Galatasaray'da kalmak istiyor büyük ihtimalle bir yıllığına daha kalabilir, en azından bu yılki performansı onu gösteriyor.İleriki sezonlarda başarısı belki onun 1 değilde birkaç yıl oynamasına neden olabilir.Ve eğer giderse başka bir takımlarda oynayacaktır.İşte o zaman Hakan ŞÜKÜR futbolu bıraktığında Galatasaraylı Hakan ŞÜKÜR olmayacaktır.

Sadece bir futbolcu mu?
Hakan ŞÜKÜR'ü tanıyanlar onun sadece bir futbolcu olmadığını bilirler.O futbolculuğunun yanı sıra bir antrenör, menejer bunların yanında Türk ve Avrupa futbolu oldukça iyi tanıyan tecrübesi inkar edilemez birisidir. Biz Hakan ŞÜKÜR her maç 90 Dakika oynasın demiyoruz. Biz sadece Hakan ŞÜKÜR ömür boyu Galatasaray'lı kalsın diyoruz.Çünkü biz onu gelecek nesillere gerçek bir Galatasaraylı gibi, Metin OKTAY gibi anlatmak istiyoruz. Hakan ŞÜKÜR ister futbolcu olarak ister antrenör olarak veyahut teknik ekipte ona yakışacak bir görev alarak kalmasını istiyoruz. Eğer Galatasaray teknik heyetinde Hakan ŞÜKÜR'e bir kişilik yer açamıyorsa onu Galatasaray'dan mahrum bırakıyorsa yazıklar olsun bu Galatasaray teknik heyetine, yönetimine...

Hakan ŞÜKÜR: "İnançlı bir insanım"
Hakan ŞÜKÜR eğer bir müslümansa ve bunu layığıyla yapıyorsa, ibadetlerini yerine getiriyorsa bunda ne sakınca var.Evet bir sakınca yok ama bazı çevreler bunu olağanüstü bir şey olarak görüyorlar. Dışarıdan hristiyan bir futbolcu gelip haçlı kolyesiyle sahaya çıkar, kiliselere gider sorun olmaz; ama bizim Hakan ŞÜKÜR'ümüz cuma günleri camiiye gider adı şeriatçı olur. Üstelik burası nüfusunun %90ı müslüman olan bir ülke; TÜRKİYE'dir.Anelka Chelsea'de, Zidane R.Madrid'te, V.persie Arsenal'de ve bunların dışında birçok futbolcu hristiyan ülkelerinde müslüman olurlar herkes onları tebrik ederken Hakan ŞÜKÜR'ü kötülerler...

Birazcık vefa
Galatasaray'a yıllarını adamış birisine, bize nice mutluluklar yaşatmış birisine, inanılmaz golleriyle bizlere Avrupa Şampiyonluğu mutluluğu yaşatmış HAkan ŞÜKÜR'e birazcık vefakar olamıyorsak, onu birazcık olsun anlayamıyorsak, şu alttaki formu dolduramıyorsak, onun takımdan ayrılmasına göz yumuyorsak; evet vefa gerçekten sadece bir semt adı olarak kalacak. Elimizdeki değerleri iyi bilelim, sonunda pişman olacağımız şeyler yapmayalım...
İnanın sadece şu formu doldurmakla ileriye dönük ne kadar güzel bir adım atmış olacaksınız.
Eğer Galatasaralıysanız, eğer Galatasaray'ı daha iyi yerlerde görmek istiyorsanız bu imza kampanyasına katılın!..
Galatasaray'ımız için!..

Arkadaşlar Kral Hakan Şükür gitmemesi için kampanyayı imzalayalım Lütfen Sitenin linki

http://www.gitmekral.com/

Sen de başını alıp gitme..

Hani Galatasaray'a özgü, sadece Galatasaraylıların anlayabileceği bir ruhu vardır ya bu takımın, işte arma ve renkler dışında bir kaçta isim vardır bunun ardında. Mesela Kral Hakan Şükür gibi..

Hani Galatasaray'a dair, Galatasarayı anlatan bir destan vardır ya yüz yılı aşkın herkesin gıptayla baktığı, işte arma ve renkler dışında bir kaçta isim vardır bunun ardında. Mesela Kral Hakan Şükür gibi..

Hani Galatasaray'ın duruşu vardır, Galatasaray'a özel bir kavram, işte bunun ardında arma ve renkler dışında bir kaçta isim vardır. Mesela Kral Hakan Şükür gibi.

Hani bazı oyuncular vardır bu formayı giyen, ne yaparsa yapsın daha da çok seversin ve özümsersin ağabeyin-kardeşin gibi.

Hani bazı oyuncular vardır bu formayı giyen, tribünde onunla birlikte çıkarsın sende kafa toplarına ve birlikte atarsın tüm golleri tıpkı Manisa'daki gibi.

Hani bazı oyuncular vardır bu formayı giyen, takımın iyi gününde arkada kalıp en kötü günlerinde en öne geçen kol kanat geren kahraman gibi.

Hani bizlerin gidene kal diyeceği ender bir kaç isim vardır ya, işte onlardan biri. Mesela Kral Hakan Şükür gibi..
şheqerr
şheqerr
forumun bitanesi
forumun bitanesi

Mesaj  şheqerr Ptsi Haz. 09, 2008 1:35 am

Türkiye nin İLK futbol takımı Galatasaray- (1905)
Dünya sıralamasında İLK On da 1.sıraya giren İLK Türk takımı.
Devlet üstün madalyası alan İLK takım
UEFA kupasını hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK Türk takımı
Türkiye nin en çok Şampiyon olan takımı (16 kez)
Üç yıldızı alan İLK takım
Türkiye Süper Ligi nin İLK Şampiyonu
Dünya Kulüpler Şampiyonası nda Avrupa Kıtasını temsil eden İLK ve TEK Türk takımı
Şampiyonlar Ligi nde Çeyrek Final e çıkan İLK ve TEK Türk takımı
İstanbul Şampiyonluğu nu kazanan İLK futbol takımı- (1907-190
Yurt dışında İLK galibiyet alan Türk futbol Takımı-(1911)
Yurt dışında Türkiye yi temsil eden İLK futbol takımı- (1911)
Şampiyonlar ligine katılan İLK Türk takımı
Avrupa da, UEFA kupasını hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK takım
Balkanlarda UEFA Kupasını kazanan İLK ve TEK takım
Uluslararası maçlarda kendi sahasında ardarda EN çok galibiyet alan TEK Türk takımı - 20 kez

UEFA kupasını kazanan İLK ve TEK Türk takımı - (1 kez)
Avrupa Şampiyonu olan İLK ve TEK Türk takımı
Süper kupa kazanan İLK ve TEK Türk takımı - (1 kez)
İnternet Sitesine sahip İLK Türk takımı
İspanyolları deplasmanda yenen İLK Türk takımı.
İspanyolları eleyen İLK Türk takımı.
Bir sezonda 2 İtalyan takımını eleyen İLK Türk takımı (Milan-Bologna)
Bir sezonda 2 İngiliz takımını eleyen İLK Türk takımı (Leeds-Arsenal)
Avrupa maçlarında galibiyeti, mağlubiyetinden çok TEK Türk Takımı
Türkiye 1. Ligi ni na-mağlup bitiren İLK takım (1985-86)

EN fazla aralıksız şampiyon olan takım. - 4 kez
Yerli hocayla EN çok şampiyon olan takım. GALATASARAY - 9 kez
EN fazla şampiyonluk yaşayan futbolcular Bülent (8 Kez)- Suat, Arif ( 7 Kez )
Bir sezonda EN fazla Avrupa Kupa maçı oynayan takım.- 18 kez (Süper kupa dahil)
Avrupa da Şampiyonlar Ligine EN fazla katılan takım GALATASARAY - 6 kez
Şampiyonlar liginde EN fazla puan toplayan Türk takımı- 10 puan
Türkiye Spor yazarları Kupasını EN fazla kazanan takım
Türkiye Kupasını EN fazla kazanan takım -14 kez
Cumhurbaşkanlığı Kupasını EN fazla kazanan takım- 10 kez
Avrupa kupalarında 1 sezonda EN fazla puan toplayan takım. - 17 maç 34 puan
Avrupa da, bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla galibiyet alan takım. - 11 kez (Süper kupa dahil)
Bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla gol atan takım.- 35 gol (Süper kupa dahil)
Deplasmanda aralıksız EN fazla yenilmeyen takım.- 40 kez
Bir sezonda EN fazla maç yapan takım. GALATASARAY - 59 kez (Süper kupa dahil)
Avrupa Kupaları nda EN çok tur geçen Türk takımı. Bir sezonda EN fazla maç yapan futbolcu
HAKAN ŞÜKÜR - 54 maç 4697 dakika
Avrupa Kupalarında EN fazla maç yapan Türk takımı.
Türkiye liglerinde bir sezonda EN fazla gol atan takım. - 62-63 sezonu 105 gol
Türkiye liglerinde EN çok resmi kupa kazanan takım -56 kupa

Avrupa Kupalarındaki İLK Goller

1.GOL: Metin Oktay -27.08.1956 (Galatasaray-Dinamo Bükreş:1-3)
100.GOL: Uğur Köken -1.10.1969 (Galatasaray-Vatford:2-3)
200.GOL: Mirsad Seydiç-20.10.1982 (Galatasaray - Avusturya Wien:2-4)
300.GOL: Uğur Tütüneker -4.11.1992(Galatasaray - E.Frankfurt:1-0)
500.GOL: Tugay Kerimoğlu 5.11.1997 (Galatasaray - Sparta Prag:2-0)
400.Gol Faruk Yiğit tarafından 13.7.1996 tarihinde Kocaeli- Hibernias maçında atılmıştır.

Teşekkürler GALATASARAY

SPOR HABERLERİ Flowers2
forumun bitanesi

Mesaj  şheqerr Ptsi Haz. 09, 2008 1:37 am

SPOR HABERLERİ 2008-06-07_maldonado288Şilili oyuncumuz Claudio Maldonado, gerek uyum sorunu, gerekse sakatlıklar nedeniyle geçen sezon yüzde yüz bir performansla oynayamadığını, sezon başında hazır olarak kendini takıma sunacağını söyledi. Maldonado, "Benim için sene güzel gitmedi diye söyleyebilirim. Çünkü oynadığım zamanlarda gerçek Maldonado'yu gösteremediğime inanıyorum. Fakat göstermem gerektiğine de inanıyorum. Çünkü ben bu değilim" dedi.
Brezilya'ya giden FB TV ve Fenerbahçe Dergisi ekibi, Curitiba kentindeki Alex ziyareti sırasında bir sürprizle karşılaştı. Şilili oyuncumuz Claudio Maldonado, Kaptanımız Alex'in daveti üzerine bu kente gelmiş ve Alex'in büyük kızı Maria'nın doğum gününe katılmıştı. Doğum günü partisinde ekibimize açıklamalarda bulunan Maldonado, merak edilen konularda düşüncelerini dile getirdi. Küçük Maria'nın doğum gününde Maria ve Alex'le birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Maldonado, "Bizim Alex ve ailesiyle çok iyi bir arkadaşlığımız var. Alex de beni davet etti. Hazır buradayken bu güzel ailenin bir ferdi olan Maria'nın doğum gününü kutlamak için burada hep birlikteyiz. Ben de Alex ve ailesiyle birlikte olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Şili'ye ailemin yanına gitmeden önce böyle bir ortamda bulunduğum için de ayrı bir mutluluk duyuyorum" dedi.

GEÇEN SEZON YÜZDE YÜZ HAZIR DEĞİLDİM

Tatilini nasıl geçirdiği sorulduğunda Maldonado, "Ben şu anda hem tatilimi geçiriyorum, hem de geçen seneden kalan ufak bir rahatsızlık, sakatlığım vardı, onu şu anda iyileştirmeye çalışıyorum. Şu anda tedavilerimi bu yönde sürdürüyorum. Açıkçası geçtiğimiz 4 ay içerisinde, özellikle saha içinde oynadığım zamanlarda, kendimi yüzde yüz hazır hissedemedim. Ama biliyorum ki, bundan sonra Fenerbahçe'de oynamak için, benim kesinlikle kendimi yüzde yüz bir şekilde sahaya vermem gerekiyor. Bu her zaman böyle olmalıydı. Bu yüzden de, Fenerbahçe için önemli bir futbolcu olmak için kendimi iyi hissetmem ve iyi çalışıp takımda yer etmem gerekiyor. Bunun için de her şeyin başı sağlıktan geçtiği için, ilk başta bu ufak sakatlığımı gidermeye çalışıyorum şu anda" diye konuştu.

SEZON BAŞINDA HAZIR OLACAĞIM

Sakatlığıyla ilgili Türkiye'de çeşitli spekülasyonlar çıktığı, çok uzun süre sahalardan uzak kalacağı yönünde haberler yayınlandığının hatırlatılması ve sakatlığı ile son durum hakkında bilgi vermesi istenmesi üzerine Maldonado, "Biliyorsunuz ki, ben ilk geldiğim zaman sakat değildim, iyi bir şekilde başlamıştım. Fakat bir sakatlık yaşadım. Daha sonra tam iyileştim derken, bu sefer de fubis bölgesinden bir sakatlık yaşadım. Fakat şu anda durumum iyiye gidiyor. Kendimi bir an önce iyileştirmem gerekiyor. Bunu ben de biliyorum. Çünkü Fenerbahçe için önemli bir futbolcu olabilmek ve sürekli forma giyebilmek için, hem çalışmam, hem de sağlık olarak kendimi iyi tutmam gerekiyor. Bu bakımdan da sakatlığımın durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor ve sezon başladığında da kendimi hazır olarak takımıma sunacağım" diye konuştu.

GERÇEK MALDONADO'YU GÖSTEREMEDİM

Kendisi ve Fenerbahçe açısından geçen sezonu değerlendiren Maldonado, "Benim için sene güzel gitmedi diye söyleyebilirim. Çünkü oynadığım zamanlarda gerçek Maldonado'yu gösteremediğime inanıyorum. Fakat göstermem gerektiğine de inanıyorum. Çünkü ben bu değilim. Fenerbahçe için de artık geçmişe değil, geleceğe bakmamızın zamanı. Özellikle iyi bir şekilde çalışıp, geçmişten derslerimizi alıp, önümüze bakmamız ve iyi sonuçları almamız gerekiyor. Bunda da her şeyin başı çalışmaktan geçiyor. Benim açımdan her ne kadar da güzel geçmediyse de önümüzdeki sezon için geçmişe bakmanın yararlı olmadığını düşünüyorum. Önümüzdeki sezonun Fenerbahçe adına yararlı geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

MALDONADO ADINA HER ŞEY İYİ OLACAK

Uyum sorunu yaşayıp yaşamadığı sorulduğunda ise Maldonado, "Elbette ki, bir insan olarak başka bir ülkeye gitmek, yeni bir çalışma ortamına girmek, özellikle bir futbolcu için yeni bir futbol ortamına girmek zor bir duygu ve bir adaptasyon süresi gerektiriyor. Benim için zor olan da şuydu: Geldiğim zaman özellikle buradaki futbolcular daha farklı bir seviyedeydiler. Bir çalışma vardı ve ben o çalışmanın ortasına geldim. Ben sezonu bitirip, tam hazırlık döneminin ortasındayken gelmiştim. Bunun adına zorlukla yaşadım. Gelip yeni bir düzen kurmak ve bu da bir zaman alıyor. Belli bir süre otelde yaşadım ve insan bunun da zorluklarına alışmak zorunda. Yeni bir düzen, yeni arkadaşlıklar, yeni bir takım, yeni bir ortam bunların hepsi insanı etkiliyor açıkçası. Fakat bundan sonra eğri, tamamen düzelme eğrisi olacaktır. Yani ben de kendi düzenimi oluşturduktan ve iyice ortama ayak uydurduktan sonra her şey Maldonado adına iyi olacaktır" dedi

BAŞARIDA PAY SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM

Son olarak Türkiye'ye ve Fenerbahçe taraftarlarına mesajlar veren Maldonado, "Ben bu sene mutlu olmak istiyorum. Mutluluğun da anahtarının Fenerbahçe'nin başarısından geçtiğini biliyorum. Özellikle kendi adıma da iyi bir sene geçirmek istiyorum. Fenerbahçe her zaman için en iyiyi hedefleyen, aynı şekilde bu hedefleri doğrultusunda koşan bir ekip. Ben de başarı kazandığımızda bu başarıda söz ve pay sahibi olmak istiyorum. Bunun için de çok çalışmam gerektiğini biliyorum ve hepimiz için mutlu bir sene geçirmeyi diliyorum" dedi.

fenerbahce.org

SPOR HABERLERİ 2008-06-07_maldonado1

SPOR HABERLERİ 2008-06-07_maldonado2
şheqerr
şheqerr
forumun bitanesi
forumun bitanesi

Mesaj  bonib10 Salı Haz. 10, 2008 12:41 pm

"Zico ile Anlaşamadık"

Başkanımız Aziz Yıldırım İstanbul Erkek Lisesi`nde katıldığı bir panelde Arthur Zico ile anlaşamadıklarını açıkladı. Zico ile yollarını ayıran Fenerbahçemizde Başkan Aziz Yıldırım taraftarların sabırsızlıkla beklediği müjdeyi verdi!.. Başkan Yıldırım İstanbul Erkek Lisesi`ndeki panelde öğrencilerin soruları üzerine "Yeni hocamız ve yeni golcümüz haftaya İstanbul`a gelerek imza atacaklar" dedi. "Zico ile görüştük ama anlaşamadık" diyen Yıldırım Kezman`ın ise takımda kalacağını ifade etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım, teknik direktör Zico’nun avukatıyla yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı için bu konuyu askıya aldıklarını açıkladı. Cağaloğlu’ndaki İstanbul Lisesi’nde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Zico’nun avukatıyla bir süre görüştüklerini belirterek, "Zico ile yapılan çalışmalar sonunda mutabakatı sağlayamadık. Bizim isteklerimiz vardı, onların istekleri vardı ve yakın pozisyona getiremedik. Onun için askıya aldık. Teknik direktör konusunda gerekli çalışmalar yapıldı. Kısa sürede açıklama yapacağız. 26-27 Haziran’da İstanbul’da takımız toplanacak. O gün Fenerbahçe teknik direktörü takımının başında olacak" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, 3 yabancı santrfor ile görüşmelerin olumlu devam ettiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Bir tanesiyle mukavelesini yapıp, sezon açılışında Türkiye’ye getireceğiz. Bunun dışında gerekirse oyuncu transferi yaparız. Kezman ve Maldonado ile ilgili basında ’gitsinler’ diye yorumlar yapılıyor ama şunu unutmamak lazım; 6 artı 2’de, 2 oyuncu zaman zaman oynamayacağını bilen futbolcular olmalı ki, sıkıntı yaşamayasınız. Kezman iyi bir oyuncu. Avrupa’da Kezman gibi bir oyuncuyu 10-15 milyon Avro’dan aşağı alamasınız. Biz 6 artı 2’den dolayı burada kalmasını istiyoruz. Sözleşmesi sürüyor ama kendisi gitmek isterse bir şey diyemeyiz. Semih, İlhan, Kezman ve yeni santrfor var. Kezman giderse yerine birini alırız. Ayrıca bir tane yurt dışında oynayan bir Türk çocuğu almaya çalışıyoruz."

Öğrencilerin yabancı santrforun ismini açıklaması için ısrarlı soruları üzerine Yıldırım, "Bu hafta değil, öbür hafta transfer edeceğimiz santrforu açıklarız. İyi oyuncuyu almak zaman ister. Çalışmayı yaptık, futbolcuyla problem yok. Kulübüyle ödeme koşullarını konuşuyoruz. Ödeyeceğimiz ücret küçük bir ücret değil, uzun yıllara yaymaya çalışıyoruz. İyi herkese göre değişiyor ama Fenerbahçe’ye faydalı bir oyuncu getiriyoruz" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, yeni transferleri Emre Belözoğlu’nun temmuz ayı başında Fenerbahçemizde olacağını söyledi. Bu arada, Yıldırım’ın yanındakilere kısık bir sesle "Emre’yi askere göndereceğiz, 21 gün yapıp gelecek" dediği duyuldu.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçemizin geçen sezon Avrupa’da başarılı olduğunu, ancak kolay alabileceği ligi kaybederek, içerde başarısız olduğunu söyledi. Fenerbahçemizde Alman teknik direktörlerin başarılı olamadığı şeklindeki yorum üzerine Aziz Yıldırım, Fenerbahçemizde Alman teknik adamların da başarılı olduğunu belirterek, "Daum Fenerbahçe’yi 2 yıl şampiyon yaptı. Fenerbahçe’nin bugünlere gelmesinde onun büyük emeği var. Takımı kim iyi idare edebilir, ona göre antrenör seçimi yapılıyor" dedi.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ
Aziz Yıldırım, bir öğrencinin, "Önümüzdeki yıl UEFA Kupası finali Kadıköy’de olacak. UEFA finali oynama hedefi var mı?" sorusu üzerine, "Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde hedef büyütmeli. Geçen seneki çeyrek finalin daha ilerisindeki bir çalışma içinde bulunacağız. Hedef Şampiyonlar Ligi’dir" dedi.

Aziz Yıldırım, amatör branşlarda da başarılı olmak için çalıştıklarını, 2010 yılında Avrupa Şampiyonu olacak bir Fenerbahçe erkek basket takımı yaratmak için çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Üye sayısını 1 milyona çıkarmak konusunda da çalışmaların yapıldığını yineleyen Yıldırım, "Üye sayısı 1 milyona çıktığı zaman bütçenin milyar dolara çıkmasını sağlamak istiyoruz. Fenerbahçe’yi Avrupa’nın en güçlü takımı haline getirmek tüm Fenerbahçelilerin görevidir" dedi.

Aziz Yıldırım, 2009’daki UEFA Kupası finalinden sonra statta kale arkalarına birer kat daha çıkıp, kapasiteyi 59 bine çıkartacaklarını ve sahanın tepesine bir skor-board koyacaklarını söyledi. Yıldırım, altyapıdan futbolcu çıkmadığı için mecburen yabancı oyuncu transferi yaptıklarını da kaydetti.

TÜRKİYE KUPASI’NDA HEP HAKEMLERİN YANLIŞ KARARLARIYLA ELENDİK
Türkiye Kupası’nda hakemlerden dolayı şikayetleri olduğunu kaydeden Yıldırım, "Hep hakemlerin yanlış kararlarıyla elendik. O yüzden biz oraya sıcak durmadık. Bunun sebebi geçmiş federasyonların bütün kulüplere aynı mesafede durmamasıydı. Yeni federasyonla Türkiye’de bir güven ortamı oluştu. Bundan sonraki dönemlerde Türkiye Kupası maçlarının daha kaliteli olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım, 1998’de kendisi ve arkadaşlarının o günkü şartlarda kulübe yardım yaptıklarını ama bunları geri almadıklarını belirterek, "Kulübün kimseye borcu yok. Borç olarak gözüken parayı da kimsenin almaya niyeti yok. Onlar hibe edilir" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, Portekiz maçından sonra milli takımın çok acımasızca eleştirildiğini, milli takımın başarılı olacağına inandığını söyledi. Yıldırım, takımda yabancı asıllı 2 Türk’ün oynamasının kendisini rahatsız etmediğini belirterek, "Fenerbahçe başarı kazandığı zaman oradaki oyuncular tek tek yazılıp, ’Bunlar kazandı’ denmez. ’Fenerbahçe kazandı’ denir. Ben başarıyı kazandıracak sporcular kimlerse onları düşünüyorum. 5-6 tane de yabancı asıllı Türk olsa beni rahatsız etmez" diye konuştu.

Daha sonra okul müdürü Adnan Ersan, başkan Yıldırım’a plaket verirken, öğrenciler de çiçek verdi. Aziz Yıldırım’ın, panelin ardından İsviçre-Türkiye maçını izlemek üzere İsviçre’ye gideceği bildirildi.

bonib10
bonib10
forumun bitanesi
forumun bitanesi